Masīvkoku durvju informācija

 1. Kas ir masīvkoks?

Masīvkoka grupā ietilpst tādi koki kā  ozols, osis, priede un citi. Masīvkoki salīdzinājumā ar skaidru plāksnēm, finieri, laminātu un citiem šāda veida materiāliem ir ļoti izturīgi un ilgmūžīgāki. Nordic Hardwood Factory izmanto dabīgu, īstu masīvkoku, kas arī rada augsto kvalitāti un izturību nhf.lv produktiem. Masīvkoks telpai piešķir ne vien izsmalcinātību un šiku, bet arī rada mājīgu un siltu atmosfēru.

Mēs piedāvājam dažādus masīvkokus – ozolu, osi, priedi un citus.

nhf.lv piedāvā izgatavot masīvkoka durvis ar stikla vai masīvkoka fasādēm, tādejādi piedodot telpai izsmalcinātību. Viena no lielākajām priekšrocībām masīvkoka produktiem ir tāda, ka to var atjaunot, pārslīpēt un aizvietot izpuvušās detaļas vairākkārtīgi. Masīvkoks ir ekoloģisks un dabai draudzīgs produkts. Cena masīvkokam sākotnēji var šķist augsta, bet parēķinot ilgtermiņā tās visnotaļ atmaksājas. Ne velti vectēvi saviem dēliem nodod ozola vai cita masīvkoka mājas, durvis, galdus vai citus masīvkoka produktus. Lai gan citiem produktiem ir redzams laika zobs, masīvkoka produktiem tas ir mazāk redzams un tie ir izturīgāki, ja tiek apstrādāti, kopti un uzturēti pareizi.

Kopš 2000.gada nhf.lv amata meistari izgatavo unikālas interjera un eksterjera durvis, mēbeles, virtuves galdus, durvis un citus produktus, kuri izdaiļo viņu mājas un dzīvokļus. Visi mūsu darbi tiek izgatavoti pēc individuāla izmēra, krāsas, dizaina un furnitūras. Tas viss tiek saskaņots un izvēlēts ar dizaineriem pēc katra klientu īpašas vēlmes, iespējām un vajadzībām. Nordic Hardwood Factory izgatavo ne vien iekšdurvis, bet arī siltinātas ārdurvis, virtuves, galdus, paneļus, sētas, līklīniju produkciju un citas masīvkoka lietas. Izmantojam tikai sertificēti iegūtus kokus, kuri ir apstrādāti un pareizi uzglabāti, lai tie būtu ilgmūžīgi un kvalitatīvi vēlāk pārvērsti Jūsu izvēlētā produktā. Nordic Hardwood Factory komanda rada ne vien izsmalcinātus masīvkoka produktus, bet arī funkcionālus.

2. Kas ir masīvkoka durvis?

Masīvkoka durvis ir dabīgā koka durvis, kas sastāv no ozola, priedes, oša vai citiem kokiem. Šādās durvīs nav izmantotas kok-skaidu plāksnes, finieris, saplāksnis, galdnieka plātne vai orientētās kok-skaidu plātnes. Mūsdienās tehnoloģijas ir ļoti attīstījušās, tādejādi no metāla, plastmasas un citām vielām iegūstot koka struktūru, krāsu un izskatu, lai gan tie nemaz nav dabīga koka materiāli un netiek apstrādāti galdniecībās

3. Kā noteikt vai Jūsu iegādātais produkts ir masīvkoka?

Sekojiet zemāk minētajām pazīmēm, ja Jums nav pārliecība, ka produkts ir izgatavots no īsta koka:

 • Masīvkoka mēbeles ir ļoti smagas. Ja produkts ir liels, piemēram durvis, tās praktiski vienam cilvēkam ir teju neiespējami pacelt. Ja tomēr produktu var viegli pārvietot, iespējams tikai virskārta ir kāds uzlīmēts koks, bet patiesībā iekšā ir skaidu plāksne vai tamlīdzīgi.
 • Apskatiet sānus/malas un stiprinājumus. Ja stiprinājums ir tautā saucamais ‘bezdelīgas astes’, kur koka produkta mala ir atklāta un var viegli saredzēt koka šķiedru un nogriezto malu, tad tas ir koka produkts. Ir ļoti grūti izveidot ‘bezdelīgu astes’ stiprinājumu, ja tas nav īsts koks, tomēr ejot līdzi tehnoloģijām arī šo sāk ‘atstrādāt’ tādēļ jābūt uzmanīgiem, ka Jums neiemāna mākslīgu produktu.
 • Ja ir redzama šķiedra un nelīdzena forma, visticamākais tas ir īsts koks. Protams, jāskatās vai koks nav ar ko apstrādāts piemēram laku, krāsu, epoksīdu vai tamlīdzīgi, tādejādi mazinot iespēju noteikt koka dabīgumu. Ja raksts šķietami atkārtojas, virsma ir perfekti gluda un tekstūra nav izteikt, iespējams tas ir finieris. Ja šķiedra vispār nav redzama, visticamākais tas ir lamināts.
 • Izgrebti ornamenti, zīmējumi vai raksti ir iespējami tikai dabīgam kokam. Citiem produktiem kā piemēram finierim, laminātam, saplāksnim gandrīz nav iespējams izgrebt, ja vien negriež ar lāzeru, bet tas jau ir cits apstrādes veids.
 • Grūtās ieguves dēļ masīvkoka produkti vienmēr būs dārgāki, tomēr lielāka iespēja, ka varēsiet to nodot nākamajām paaudzēm, ja rūpīgi to uzturēsiet un kopsiet.

4. Kurš ir visizturīgākais kokmateriāls?

Viss ilgmūžīgākais materiāls tieši no koka ir Ozols. Ne velti to dēvē par diženu koku. Tās īpašības ir unikālas. Ozols pēc savas būtības, ja pareizi kopts un uzturēts, kalpo no paaudzes paaudzē. Ozolkoka durvis, galdi, krēsli, virtuves un citas mēbeles ir lielisks papildinājums ne vien izturības ziņā, bet arī kā dizainisks elements.

5. Kādi ir masīvkoka durvju veidi – iekšdurvis, ārdurvis?

Durvis iedalās divās lielās kategorijās-iekšdurvis un ārdurvis.

Ārdurvis jeb eksterjera durvis ir tās, kas pasargā māju, dzīvokli vai biroju no ārējās apkārtnes laikapstākļiem un nevēlamiem viesiem, tajā pat laikā izdaiļos mājas ārējo kopskatu un liks atšķirties no pārējām. Ārdurvis parasti iesakām siltināt, lai mājokli saglabātu ekonomisku un siltu. Pildiņu izkārtojums, dizains un krāsa ir atkarīga no katra klienta individuāli. Nordic Hardwood Factory galdniecībā izgatavojam pēc Jūs individuālajām vēlmēm un dizaina.

Iekšdurvis jeb interjera durvis ir tās, kuras var kalpot istabu norobežošanai, kā vējtveri vai papildus aizsardzībai no zagļiem. Iekšdurvis var būt ar stikla paketēm, koka pildiņiem vai kādu citu dizaina elementu. Katras durvis izgatavojam savā galdniecībā Rīgā pēc individuālām vēlmēm, dizaina un izmēriem, tāpēc tās ir unikālas. Ikkatra durve atšķiras, kaut vai tās būs lakotas, krāsotas vai citādi apstrādātas vienā tehnikā, jo katrs koks ir unikāls un nevienam nekas nebūs identiska šķiedra, krāsa vai tonis. Viss var ar laiku mainīties un atkarībā, kā durvis tiks koptas, uzturētas un kur tās atradīsies, piem tiešos saules staros vai iekštelpās un pagrabu, laka, krāsa vai tonis var izmainīties un tas nav paredzams uz priekšu, jo ikkatrs koks ir unikāls.

6. Izvēloties sev piemērotākās durvis, kas jāņem vērā- dažādi aspekti

 • Vai durvis ir nepieciešamas siltināt?
 • Vai iekšdurvīm vajag skaņas izolāciju?
 • Vai tām ir jābūt mitrum izturīgām, ja atdala vannas istabu?
 • Vai durvīm vajag īpašu furnitūru?
 • Vai kāds cits Jūsu noteikts aspekts pēc kura jāvadās. 

7. Kuras ir drošākās durvis?

Nordic Hardwood Factory komanda vienmēr iesaka rūpīgi izvērtēt drošības aspektus. Ārdurvīm iesakām izvēlēties attiecīgo furnitūru, lai māja būtu drošāka un nevarētu ierasties nevēlami ciemiņi.

Bieži cilvēki uzskata, ka tieši metāla durvis ir visdrošākās, tomēr tā nav taisnība-tieši furnitūra ir tā, kas nosaka durvju iespējamo uzlaušanu uz zagļu iespēju iekļūt un izkļūt. Vislabākais veids kā izvairīties no zagļiem ir iegādāties durvis ar mehānisko drošību. Vērtnei ir jābūt izturīgai pret vertikālu un horizontālu mehānisko darbību, kā arī pamatīgai furnitūrai.

Metāla durvīs lielākoties izmanto vienkāršas slēdzenes, tādejādi nelūgtie viesi ar skrūvgriezi vai urbi viegli atmūķē durvis. Zagļu pamatprincips ir pēc iespējas klusāk un ātrāk tikt iekšā. Ļoti retos gadījumos zagļi mēģina sazāģēt vai sacirst durvis, jo tas piesaista lieku uzmanību un rada skaņu.

Pat visaugtākās kvalitātes durvīm izvēloties lētu un mazpazīstamas furnitūras ražotāju ir liela iespēja, ka pa tām viegli tiks iekšā nevēlamie ciemiņi.

8. Kādi ir pamatkritēriji labai furnitūrai:

 • Nepieciešams sarežģīts cilindra mehānisms, tādejādi grūtāk atmūķēt.
 • Slēdzenes bultai jānodrošina maksimāla drošība. Iesakāmais minimālais bultas izvirzījums ir 20mm.
 • Cilindru nedrīkst viegli un ātri izvilkt, jo citādi slēdzenei vairs nebūs nozīmes.
 • Kvalitatīvai atslēgai ir ļoti grūti izveidot kopijas un tikai ražotāji var izgatavot slēdzenes kopiju.
 • Drošas eņģes-to skaits ir atkarīgs no durvju svara, nevis gabarītiem. Papildus drošībai iesakām iemontēt izcelšanas tapas, kuras iemontē eņģu tuvumā.

Masīvkoka durvis ar kvalitatīvu furnitūru ir lieliska izvēle tieši no drošības viedokļa. Tās būs grūti uzlauzt zaglim, ja tas vēlēsies iekļūt, tomēr, ja kādreiz notiek ugunsgrēks vai kāds cits nelaimes gadījums mājā, attiecīgie dienesti var durvis uzlauzt un iekļūt, tādejādi izglābjot Jūsu dzīvību. Koka durvis var izgāzt vai sacirsts, kas radīs lielu troksni, ko zagļi neizmantos, jo pievērsīs lieku uzmanību sev, bet ārstiem, policistiem vai ugunsdzēsējiem būs iespēja iekļūt.

nhf.lv iesaka izmantot profesionāļus, kuri iemontēs durvis, jo tieši montāžas laikā ir iespējams sabojāt durvis, furnitūru vai telpu, kurā jāmontē. Ja kāda no daļām tiek sabojāta, tad attiecīgi garantija produktam netiks piemērota un drošība Jūsu mājoklim var tikt ietekmēta negatīvi. Nordic Hardwood Factory komanda piedāvā veikt arī uzstādīšanu objektā, par to sazināties laikā, kad pasūtat masīvkoka durvis.

Ja tomēr izvēlaties pats montēt durvju montāžu atstājat uz darbu beigu procesu, jo piemēram nepabeigta grīda var ietekmēt to, ka beigās paliek liela sprauga apakšā vai tieši pretēji-durvis nav iespējams aizvērt, jo neesat līdz galam aprēķinājuši pareizos augstumus. Ja arī ir palikusi krāsošana, flīzēšana vai tamlīdzīgi darbi arī tie var radīt sarežģījumus tālākā ekspluatācijā.

9. Kādas ir masīvkoka priekšrocības?

a) Augstas izturības materiāls

Masīvkoks kā materiāls ir stiprs un augstas izturības. To var izmantot ne vien kā iekšdurvīs un ārdurvīs, bet arī virtuvēs, galda virsmās, sienas paneļos, mēbelēs un citos produktos. Masīvkoka dabiskā šķiedra ļauj to pielietot dažādi. Pareizi apstrādāts un uzturēts koks var izturēt dažādus laikapstākļus, lielu spiedienu un svaru pirms tur rodas kādi bojājumi.

b) Katrs koks ir unikāls

Kā zināms, katrs dabīgais koks ir unikāls ar savu izskatu un struktūru, tādejādi piešķirot katrai mēbelei, durvīm, virtuvei un virsmai neatkārtojamu dizainu. Koka produkti ir arī fantastiski ar to, ka iederas ne vien klasiskā stila mājoklī, bet arī modernajā.

c) Ilgmūžīgs-tikpat skaists

Viena no labākajām masīvkoka īpašībām ir to ilgtspējīgā dzīve. Ne vien jaunas masīvkoka durvis, virtuve vai cits produkts izskatīsies skaists, bet arī pēc daudziem gadiem labi uzturēts un kops, tas izskatīsies neatvairāmi. Dabīgo koku arī ir salīdzinoši vienkārši atjaunot, tādejādi, ja ir radusies kāda skāde, bukte vai tamlīdzīgi, tad to var restaurēt iegūstot iepriekšējo izskatu. Ar gadiem koka durvis, virtuve, virsma vai kas cits iegūs vēl lielāku nozīmi un piešķirs tam dizainiskāku elementu telpā.

d) Mūžīgs dizaina elements

Masīvkoka produkti izskatās satriecoši gandrīz jebkurā telpā un krāsu kombinācijā. Dabiskās tekstūras un sajūtas kokā saglabājas, kas no stila nekad neizies. Lai gan modes tendences mainās, koks nekad neiziet no modes. To iespējam pārkrāsot, pārlakot vai citādi apstrādāt, bet koka elementi paliek tik un tā.

e) Vienmēr perfekts

Ja laika gaitā rodas kādi robi, plaisas vai cita deformācija, masīvkoka produktiem to var novērst. Iespējas ir atkarīgas no problēmas un ieceres, ko vēlas panākt. Masīvkoku var noslīpēt, aizvietot sabojājušās detaļas, aizpildīt ar epoksīdu vai citām iespējām. Labot tādas lietas kā piemēram laminātu, akmeni, metālu, alumīniju vai citus ir daudz sarežģītāk un dārgāk.

10. Kura ir labā un kura kreisā durvju vērtne?

Bieži klienti jauc puses, jo īsti nesaprot, kā tad saprast, kura ir labā, bet kura kreisā durvju vērtne.

Labajai vērtnei, durvis verot uz sevi, durvju eņģēm jāatrodas labajā pusē, bet durvju rokturim pretējā tas ir kreisajā. Šādā gadījumā durvis var atvērt ar labo roku.

Turpretī kreisās vērtnes durvis verot uz sevi, eņģēm jāatrodas kreisajā pusē un rokturim labajā. Šādā gadījumā durvis var atvērt ar kreiso roku.

Ilustrācija norādīta zemāk.

Nhf Durvju Vertnes Laba Kreisa Door Swing Sides Right Left 1