Virtuves tehniskā informācija

Kāds ir labākais augstums virtuves virsmai?

Virtuvju augstumi ir dažādi-viss atkarīgs, kurš tur darbosies. Virtuves augstumu iesakām pielāgot cilvēkiem, kuri tur gatavos. Lai pielāgotu virtuves augstumu Jūsu vēlmēm un nepieciešamības, runājiet ar nhf.lv darbiniekiem.

Lai katrs sev varētu saprast aptuveni kāds augstums nepieciešams viegls veids kā no izmērīt ir saliekt elkoni un no tā uz leju nomērīt 5cm būs ideālais augstums. Standarta augstums virtuves virsmai ir 90cm no grīdas. Ja virsma tomēr būs pārāk augsta vai zema, tā kļūs neergonomiska un neērta lietotājiem. Vidēji darba virsmas platumu Nordic Hardwood Factory komanda iesaka 60-70cm, lai būtu vēl iespējams visu ērti aizsniegt un darboties uz tās. Pati darba virsma, kur visticamāk notiks lielākā griešana un produktu sagatavošana ir starp izlietni un plīti, tādēļ to iesakām vismaz 90cm.

Cilvēki pie ēdamgalda aizņem vismaz 60cm no galda platības. Tajā pašā laikā, ja galds ir kantains un cilvēki sēdēs viens otram pretī, galda platumu nhf.lv komanda iesaka kā minimums 80cm. Attālumu no galda virsmas līdz virtuvei iesakām minimums 100 cm, lai varētu vēl brīvi atvērt atvilktnes vai plauktiņus, kamēr bauda ēdienu pie galda un tuvāk sēdošā persona pie virtuves varētu vēl atbīdīties no galda. Ēdamgalda augstumu gan Nordic Hardwood Factory komanda iesaka ap 75 cm, lai pie tā būtu ērti.

Blum Virsmas Augstums
Blumlogo All 36146 1

Kā labāk izkārtot virtuvi?

Virtuves pielāgo ne vien pēc augstuma, bet arī pēc izvietojuma. Atkarīgs no Jūsu telpas, iespējām un vēlmēm, tā tiks pielāgota tieši Jums. Lai labāk izprastu, ko iespējams meklējat zemāk aprakstīti iespējamie varianti.

Nordic-Hardwood-Factory-nhf-kitchens-virtuves-masīvkoka-hardwood-5

Taisnās virtuves jeb izvietotas virtuves tikai pa vienā pusē- ideāli der, ja virtuve ir apvienota ar viesistabu vai arī telpa ir maza.

Nordic-Hardwood-Factory-nhf-kitchens-virtuves-masīvkoka-hardwood-5

Ja izvietojums ir abās sienas pusēs jeb divās paralēlās rindās- perfekts risinājums šaurām un garām telpām, tādejādi logs var būt vienā galā, bet durvis otrā.

Nordic-Hardwood-Factory-nhf-kitchens-virtuves-masīvkoka-hardwood-5

L veida virtuves ir ideālas kvadrātveida telpām, kuras ir nelielas.

Nordic-Hardwood-Factory-nhf-kitchens-virtuves-masīvkoka-hardwood-5

U veida virtuves ir izvietotas pa trīs sasaistītām sienām. Šāda tipa virtuves ir izcilas, ja telpas ir normāla izmēra, lai kustību amplitūdas būtu ērtas un nebūtu pārāk plašas. Gala sienu iesakām vismaz 2,5 metri, lai virtuvē varētu ērti pārvietoties un gatavot vairāki cilvēki.

Nordic-Hardwood-Factory-nhf-kitchens-virtuves-masīvkoka-hardwood-5

Pussalas formas virtuves ir mēbeles ar papildus izvirzījumu piemēram darba virsmu, plīti, skapi vai citu virsmu. Šādā veidā ir iespējams atdalīt vai radīt papildus ēdam zonu, kā pusbāra leti vai tamlīdzīgi.

Nordic-Hardwood-Factory-nhf-kitchens-virtuves-masīvkoka-hardwood-5

Virtuves ar salu ir mēbeles, kuras nav savstarpēji savienotas konstrukcijas, bet ir papildinājums viena otrai. Salas parasti atrodas virtuves centrā. Šāda veida virtuves ir ideālas lielām telpām, kur virtuve ir savienota ar viesistabu, tādejādi veidojot vienu plašu telpu.

Vizuāls acu apmāns- padomi, lai padarītu virtuvi vizuāli lielāku.

Ja Jūsu virtuve ir maza, bet vēlaties to vizuāli padarīt lielāku:

  • Virtuvi taisīt baltā vai citā gaišā tonī
  • Izmantot pēc iespējas visu telpu
  • Sienas paneļus izgatavot ar stiklu, tādejādi iegūsiet ‘papildus’ optisko vietu
  • Flīzes-gan uz sienas gan grīdas izvēlaties gaišos toņos
  • Dažādība materiālos piemēram koks, akmens, metāls piedod dažādību
  • Ja iespēja izmantojiet tievas līnijas
  • Ja iespējams, izmantojiet atspīdošu tehniku un priekšmetus

Kāda ir ergonomiska virtuve?

Ergonomikai virtuvē ir ļoti liela nozīme. Virtuves mēbelēm un tehnikai ir jābūt izvietotai parocīgi gan gatavošanai, gan ēšanai. Tā kā nhf.lv komanda izgatavo visas mēbeles pēc individuāliem izmēriem, dizaina un nepieciešamības, tad iesakām izpētīt ieteikumus, lai Nordic Hardwood Factory ražotā virtuve būtu vispiemērotākā tieši Jūsu vajadzībām. Zemāk ir pāris piemēri pēc kā iesakām vadīties, lai saprastu sev piemērotāko virtuves izkārtojumu, augstumus un pielietojumu katrai lietai. Mēs izmantojam ne vien augstākās kvalitātes masīvkoku, bet arī labāko furnitūru- Blum.

Tādas lietas kā cepeškrāsni un plīti iesakām izvietot vidukļa augstumā. Ja tomēr virtuves platība ir ļoti limitēta iesakām plīti novietot virs cepeškrāsns, tādejādi telpu radot ergonomiskāku un gatavošana būtu ērtāka. Savukārt mazā sadzīves tehnika, ko lieto katru dienu jānovieto sev ērtās un ātri aizsniedzamās vietās, ieteicams arī jau laicīgi paredzēt rozešu izvadus, lai var visu darbināt. Tomēr tādas lietas kā piemēram vafeļu panna, sulu spiedes vai citas sadzīves tehnikas, ko ikdienā neizmantojat paredziet vietu kādā skapītī vai plauktiņā, lai ikdienā tā netraucētu.

Tā kā Nordic Hardwood Factory izgatavo visus savus produktus pēc individuāliem izmēriem un dizaina noteikti iesakām izvērtēt visas nepieciešamās lietas, jo virtuve noteikti ir jāpielāgo, lai Jums ir ērti!

Virtuves
Blumlogo All 36146 1

Kā labāk izplānot savu virtuves izkārtojumu?
Padomi ko iesaka nhf.lv komanda:

Sākumā jāsaprot virtuves platība un izmēri-no telpas ir iespējams tad saprast cik lielu, kādos izmēros un kādās formās būs virtuve. Īpaši vērīgiem jābūt, ja telpa ir maza, lai virtuvē radītu vietu, kur ir ērti gatavot un patīkami atrasties. nhf.lv komanda iesaka īpaši izvērtēt un pārdomāt izkārtojumu arī virtuves tehnikai, traukiem un visam tai piederošajam. Noteikti jāņem vērā virtuves plūsma-lai ir komfortabli, tam kurš gatavo. Dažreiz pat mazās telpās ir iespējams panākt ļoti efektīvu darba plūsmu un mēbeļu novietojumu. Vairāk par ieteikumiem, kā iekārtot Jūsu vēlamo virtuvi, iesakām sazināties ar nhf.lv komandu.

Viens no galvenajiem noteikumiem pirms jebkuras virtuves izstrādes ir saprast cilvēkus, kuri tos lietos un viņu dzīvesveidu. Citiem virtuve ir tikai, lai uzņemtu viesus un nav paredzēta intensīva ēst gatavošana. Tomēr, ja plānojat tur gatavot katru dienu vairākas reizes dienā, noteikti jāizvērtē lietu izkārtojums, lai tā būtu ergonomiska. Ja ģimenē, kura lietos Nordic Hardwood Factory virtuvi, ir mazi bērni, noteikti jāpārliecinās, ka tā ir viņiem droša un ērta. Mēs iesakām izvērtēt dažādus faktorus, lai beigās virtuve ir ergonomiska un tajā būtu ērti gatavot. Kreiļiem iesakām zonas iekārtot pretēji pulksteņrādītāja virzienam t.i. ledusskapis, izlietne, plīts un tā tālāk, turpretī labročiem jāvadās pēc tā paša principa, tikai pulksteņrādītāja virzienā.

Apgaismojums virtuvē ir ļoti svarīgs, lai viss būtu pārredzams un nenotiktu nekādi nelaimes gadījumi. Mūsdienās aizvien vairāk cilvēki priekšroku dod tieši LED gaismai. Ir dažāda veida LED spuldzes, līnijveida vai lentes apgaismojumi. Iesakām izmantot gaismas gan plauktu iekšpusēs, gan ārpusēs.

Krāsu toņi virtuvēs protams ir ļoti individuāli un pēc katra cilvēka gaumes, tomēr nhf.lv komanda iesaka kārtīgi izvērtēt toni, lai tas būtu ne vien gaumīgs un skaists, bet arī praktisks.

Ja telpa ir ļoti ierobežota un nav īsti vietas ēdamgaldam, tad Nordic Hardwood Factory komanda iesaka izvēlēties dažāda augstuma virsmas, piemēram lete ar pusaugstiem krēsliem ir lieliska alternatīva ierastajam ēdam galdam, jo tur var arī griezt un gatavot ar taisnu muguru.

Nordic Hardwood Factory izgatavo visus produktus pēc individuāliem izmēriem, dizaina un krāsas. Mēs pielāgojamies tieši Jūsu vajadzībām un vēlmēm. Dēļ tā, ka katrs objekts mums ir unikāls un ražošanas laikus ietekmē ne vien projekta sarežģītība un izvēlētā tehnika, bet arī aprīkojums un materiāls. Iesakām konsultēties ar nhf.lv komandu, lai uzzinātu tieši Jūsu izvēlētajam projektam izgatavošanas laiku.